Рада національної безпеки і оборони України

Інститут утворено Указом Президента України від 16 березня 2001 року № 173 “Про Національний інститут проблем міжнародної безпеки”.

Інститут ліквідовано Указом Президента України від 2 квітня 2010 року № 471 “Про оптимізацію діяльності з розроблення наукових засад національної безпеки України”.

 Воєнна сфера


Знайдено: 4

03.03.2010 Національний кодекс розвідувальної етики


На широкий загал громадськості виноситься для обговорення проект Національного Кодексу розвідувальної етики, розроблений українськими фахівцями за участю іноземних експертів. Розробка Кодексу здійснюється за рішенням Ради національної безпеки і оборони України з урахуванням Рекомендацій 1793(2005) Парламентської Асамблеї Ради Європи.

До обговорення проекту Кодексу запрошуються фахівці, що займаються питаннями розвідки, ветерани розвідувальних служб України, представники громадських організацій і всі небайдужі.

Пропозиції та зауваження щодо проекту Національного Кодексу розвідувальної етики просимо надсилати на електронну пошту (e-mail): tokar@niisp.gov.ua

 


Додаток:

Проект Національного Кодексу розвідувальної етики

Коментарі, зауваження та пропозиції

 

 


02.03.2010 НАЦІОНАЛЬНИЙ КОДЕКС РОЗВІДУВАЛЬНОЇ ЕТИКИ (коментарі)

14.07.2006 "Як контролювати воєнну сферу держави"Стародуб Тетяна

головний консультант відділу глобальної безпеки та європейської інтеграції

У статті розглянуто перспективи створення механізмів надійного захисту суспільства від сучасних загроз безпеці та можливості використання демократичного цивільного контролю як форми організації суб'єктів забезпечення національної безпеки України. Визначено пріоритетні напрями реформування Збройних Сил та інших складових Воєнної організації України, проведення воєнної реформи загалом та перетворення суспільства на активного учасника вироблення державної політики у сфері національної безпеки і оборони. Запропоновано рекомендації щодо подальшого удосконалення системи демократичного цивільного контролю над воєнною сферою держави


скачати


08.04.2002 "УРОКИ РЕФОРМУВАННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СФЕРИ"Бодрук Олег Сергійович

УРОКИ РЕФОРМУВАННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СФЕРИ

Бодрук Олег Сергійович - кандидат філософських наук, завідувач відділу воєнної політики та безпеки Національного інституту проблем міжнародної безпеки  (журнал "Політика і час", №9, 2002 р.)

Проблема ролі збройних сил у суспільстві та їх реформування загострюється або під час воєнної загрози, або після того, як за­ходи, у яких беруть участь військові, призводять до значних жертв серед цивільного населення. Трагічні події на львівському аеродромі Скнилів ввергнули Україну в шок. Питання реформування армії знову зайняло шпальти газет, зазвучало у виступах політиків та високих посадовців дер­жави, стало темою для пересічних громадян.

 


Стратегічна панорама
Стратегічна Панорама   Національний інститут проблем міжнародної безпеки видає щоквартальний науково-аналітичний збірник "Стратегічна Панорама".

 

Спеціалізована Вчена Рада
Постановою президії ВАК від 12 березня 2008 р. № 14-08/3 в інституті створено спеціалізовану вчену раду Д26.723.01 із правом приймати до розгляду та проводити захист дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук зі спеціальностей:

21.01.01 – Основи національної безпеки держави
(паспорт перелiк питань);

21.03.01 – гуманітарна і політична безпека держави;

21.03.02 – регіональна безпека держави;

21.03.03 – геополітика

21.04.01 – Eкономічна безпека держави
(паспорт перелiк питань);

Головою спецради призначено д.філос.н, професора М. А. Ожевана, ученим секретарем спецради - к.політ.н. Т. С. Стародуб.

Видання

Публікації

Моніторинг