Рада національної безпеки і оборони України

Інститут утворено Указом Президента України від 16 березня 2001 року № 173 “Про Національний інститут проблем міжнародної безпеки”.

Інститут ліквідовано Указом Президента України від 2 квітня 2010 року № 471 “Про оптимізацію діяльності з розроблення наукових засад національної безпеки України”.

 Конференції, Круглі столи


Знайдено: 25

27.04.2009 Круглий стіл: «Врегулювання придністровського конфлікту в контексті українсько-молдовських відносин»

У засіданні Круглого столу взяли участь посадові особи Міністерства закордонних справ, органів державної влади, експерти і представники наукових установ і неурядових громадських організацій України, Молдови, невизнаної Придністровської республіки.

Під час відкриття засідання Круглого столу було зазначено актуальність проблеми врегулювання Придністровського конфлікту, яка зросла після серпневих подій російсько-грузинського конфлікту минулого року...

 

 


06.04.2009 Круглий стіл: «Національна безпека: порядок денний для України»

7 квітня 2009 року в Національному інституті проблем міжнародної безпеки було проведено Круглий стіл: «Національна безпека: порядок денний для України». Організатори - Національний інститут проблем міжнародної безпеки і Служба безпеки України. Серед ключових завдань заходу - презентація книги «Національна безпека: порядок денний для України» та обговорення актуальних проблем національної безпеки Української держави з урахуванням внутрішньополітичної ситуації в країні та сучасних геополітичних реалій.

 


22.03.2009 Конференція «Україна в європейській та євразійській міграційних системах»


23 березня 2009 р. Національний інститут проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України спільно з Регіональним представництвом Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі провів конференцію на тему „Україна в європейській та євразійській міграційних системах" у м. Харків.

У заході брали участь фахівці-науковці, які працюють у сфері вивчення міграційних процесів, представники профільних органів виконавчої влади, профспілкових та громадських організацій. Основний акцент було зроблено на перспективах розвитку міграційних процесів в Україні в умовах фінансово-економічної кризи, регіональному аспекті проблеми.

 


11.02.2009 Утилізація рідинних компонентів ракетного палива в Україні: проблеми та шляхи їх розв'язання


12 лютого 2009 року Національний інститут проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України спільно з Посольством Республіки Польща в Україні, Державним підприємством Міністерства оборони України "Укроборонлізинг" провів Круглий стіл на тему: "Утилізація рідинних компонентів ракетного палива в Україні: проблеми та шляхи їх розв'язання".

До участі в заході було запрошено представників органів державної влади, міністерств, наукових установ, неурядових і міжнародних організацій та дипломатичних представництв.

 

 


25.12.2008 Круглий стіл “Українська національна ідея в контексті сучасних політичних процесів”

26 грудня 2008 року в Національному інституті проблем міжнародної безпеки (НІПМБ) при Раді Національної безпеки та оборони України відбувся Круглий стіл на тему “Українська національна ідея в контексті сучасних політичних процесів”.
У роботі Круглого столу взяли участь Перший заступник директора Національного Інституту проблем міжнародної безпеки Анатолій Гуцал, завідувач відділу Інституту політичних досліджень ім. І.Ф.Кураса Микола Михальченко, директор департаменту інституту національної пам’яті Олег Білий, співробітники Національного Інституту проблем міжнародної безпеки, провідні вітчизняні експерти в гуманітарній сфері та політичних науках.


17.11.2008 Круглий стіл “Електронне урядування в системі національної безпеки України”

18 листопада 2008 року в Національному інституті проблем міжнародної безпеки при РНБОУ (НІПМБ) відбувся Круглий стіл на тему “Електронне урядування в системі національної безпеки України”.

Серед запрошених гостей кругло столу були: професор Національного університету МВС Віктор Циганов; доцент Міжрегіональної академії управління персоналом Рената Марутян; провідний спеціаліст секретаріату Генеральної прокуратури України Світлана Дубова, а також представники мас-медіа, державних органів, недержавних організацій тощо.


11.11.2008 Щорічне засідання Робочої групи з проблем регіональної стабільності у розширеному Чорноморському просторі Консорціуму в рамках програми “Партнерство заради миру”

12-13 листопада 2008 року відбулось щорічне засідання Робочої групи з проблем регіональної стабільності у розширеному Чорноморському просторі Консорціуму в рамках програми “Партнерство заради миру”. Захід було організовано Робочою групою з проблем регіональної стабільності у розширеному Чорноморському просторі, Національним інститутом проблем міжнародної безпеки і оборони України та Національною академією оборони України. Серед ключових завдань заходу можна виокремити такі: обговорення проблем безпеки та стабільності у Чорноморському регіоні після серпневих подій в Грузії, аналіз результатів діяльності Робочої групи за період 2007-2008 рр., затвердження програми другого семінару проекту “Мобільні контактні групи” та формулювання перспектив проведення третього семінару.


27.10.2008 Міжнародний круглий стіл з питань кодексу розвідувальної етики.

28 жовтня 2008 року в Національному інституті проблем міжнародної безпеки проведений круглий стіл із питань розвідувальної етики, організований НІПМБ, Женевським центром демократичного контролю над збройними силами (DCAF), Офісом зв’язку НАТО в Україні.

У роботі круглого столу взяли участь провідні експерти в сфері розвідки, Народні депутати України, представники Апарату РНБО України, спеціальних служб, що займаються питаннями розвідки, зокрема, СЗР України, СБУ, ГУР МО України, Державної прикордонної служби України, Міжнародної громадської організації Об’єднання ветеранів розвідки України, а також представники від НАТО й DCAF, зокрема: Ван Рейндж Джуп - Голова Асоціації досліджень розвідки Нідерландів, Тагарєв Тодор - представник DCAF (Болгарія), представник Служби військової розвідки Латвії тощо.


25.09.2008 Міжнародна конференція «Чорноморський простір: від стратегії взаємодії до формування регіональної системи співробітництва та безпеки».

 "26 вересня 2008 р., м. Київ"  26 вересня 2008 р. Національним інститутом проблем міжнародної безпеки при РНБО України за підтримки Регіонального представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі було організовано міжнародну конференцію “Чорноморський простір: від стратегії взаємодії до формування регіональної системи співробітництва та безпеки”. У заході взяли участь посадові особи органів державної влади, представники вітчизняних та зарубіжних науково-дослідних інститутів, вищих навчальних закладів та неурядових організацій та дипломатичних представництв.

 


26.07.2008 Круглий стіл “ Інформаційний суверенітет та відкритість державної влади в Україні”

"17 червня 2008 року, м. Київ"

 17 червня 2008 р. в Національному інституті проблем міжнародної безпеки при РНБОУ (НІПМБ) відбувся Круглий стіл на тему “Інформаційний суверенітет та відкритість державної влади в Україні”.

Робота експертів була організована у вигляді 4-годинного “мозкового штурму”, який тривав впродовж трьох сесій: “Державний суверенітет України в медіа-інформаційній сфері: здобутки й прорахунки”; “Формування національної ідентичності в українському та європейському просторі”; “Державний інформаційний суверенітет у відносинах держави з мас-медіа і громадськістю”

Відгук про роботу круглого столу викладено на сайті агенції Укрінформ

омств.


 1 2 3
Стратегічна панорама
Стратегічна Панорама   Національний інститут проблем міжнародної безпеки видає щоквартальний науково-аналітичний збірник "Стратегічна Панорама".

 

Спеціалізована Вчена Рада
Постановою президії ВАК від 12 березня 2008 р. № 14-08/3 в інституті створено спеціалізовану вчену раду Д26.723.01 із правом приймати до розгляду та проводити захист дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук зі спеціальностей:

21.01.01 – Основи національної безпеки держави
(паспорт перелiк питань);

21.03.01 – гуманітарна і політична безпека держави;

21.03.02 – регіональна безпека держави;

21.03.03 – геополітика

21.04.01 – Eкономічна безпека держави
(паспорт перелiк питань);

Головою спецради призначено д.філос.н, професора М. А. Ожевана, ученим секретарем спецради - к.політ.н. Т. С. Стародуб.

Видання

Публікації

Моніторинг